Dursun Özbek’ten TFF ve Fenerbahçe’ye sert sözler!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, düzenlenen sponsorluk anlaşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, gündeme dair de değerlendirmelerde bulundu.

Şampiyonlukla beraber sponsorluk çalışmalarında bugüne kadar Galatasaray tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştıklarını belirten Özbek, “Bütün gelirlerin %50’si Bankalar Birliği konsorsiyumu tarafından bloke ediliyor. O da ne demek? Hazırladığınız bütçenin iki katını hazırlamak demek. Bundan sonraki dönemlerde gelen yönetimlerin bilmesi gereken bu. 50 milyon euro hedefimizi geçtik. Sponsorluk gelirlerimizi en üst seviyeye getirmeye mecburduk çünkü naklen yayın gelirleri çok alt seviyede kaldı.” ifadelerine yer verdi.

Şampiyon olup beşinci yıldızı takmayı hedeflediklerinin altını çizen Özbek,  “Önümüzdeki aylarda seçim polemiği gündemi etkilememeli. Bunu kaçamak bir cevap olarak değerlendirmeyin. Biz mermer kadar bir arada sağlam olarak bu sezonu götürmek durumundayız. Seçimin konuşulacağı tarih vardır, o zaman konuşuruz. Bu şampiyonluk yarışının etkilenmemesi lazım.” dedi.

“TFF Türk sporuna fayda getiremeyecek”

Son günlerde oldukça fazla tartışılan TFF ile ilgili de görüşlerini paylaşan sarı-kırmızılı takımı başkanı, “Yeni seçilmiş bir TFF’nin desteklenmesini söyledim. Onların arkasında durduk ama son zamanlardaki hızlı gelişmeler, olaylar öyle bir seviyeye geldi ki, bu TFF’nin bundan sonraki dönemde Türk sporuna fayda getiremeyeceği kanaatine ulaştık. Avrupa’da ve Dünya’da hedeflerimiz var. Galatasaray’ın rakip kulüplerin ve Türk futbolunun hedefleri var. TFF, bizi bu hedeflere götüremez. O yüzden yapılması gereken taze kuvvet, yenilenme, yeniden yapılanma… Türk sporuna daha kıymetli hizmetler verecek yönetim gelmesi. Bunun da arkasındayız.” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek’in açıklamalarından öne çıkan diğer detaylar ise şu şekilde oluştu:

“VAR’ı yöneten kişilerde tereddütler var”

“VAR sisteminin Türk futboluna gelmesiyle birlikte bazı tartışmaların bitmesi hedefleniyordu. Hala uygulamalarda, VAR’ı yöneten kişilerde tereddütler var. Tüm kulüplerin tüm maçlarında büyük hatalar olduğu kanaatindeyim. Bu spekülasyonlar ve tartışmalar öyle seviyeye geldi ki artık hiçbir kulüp memnun değil. Bunun daha büyük boyuta gelmesini engellemek lazım, bunun için de yenilenmeye ihtiyaç var.”

“Süper Kupa Finali’nin oynanacağı Şanlıurfa’daki sahanın Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ne uygun olmadığı söyleniyor. TFF bunu görmedi mi? Bilemiyorum. Bunu TFF yetkilileri cevaplamalı. Bize nerede oynayacağımız söylenirse, gideriz. Bu sorunun muhatabı TFF.”

“Bir koalisyona karşı savaşıyoruz”

“Galatasaray, birçok cephede savaşıyor. Bir koalisyona karşı savaşıyoruz, yarışmayı sürdürüyoruz. Bunun mevcudiyetini herkes biliyor, isim açıklamaya gerek yok. Camiamın bunu görmesini istiyorum. Aynı abilerimizin Çanakkale’de, Kafkaslar’da şehit düştükleri dönem gibi. Bir koalisyona karşı mücadele veriyoruz.”

“Icardi’ye verilen ceza haksız”

“Mauro Icardi taktik çalışma yaptı. Takım buna göre hazırlandı. otobüste Icardi’nin ceza aldığını öğreniyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi? Değerli basın mensubu, böyle bir şey olabilir mi? Size de soruyorum. Icardi’nin ne yaptığından ziyade, tartışılması gereken bu kadar kısa sürede ceza verilir mi? Sen tedbirsiz sevk etmişsin! Icardi öyle mi yaptı, böyle mi yaptı, montaj mı? Bunları tartışarak ana konudan uzaklaştık. Icardi’ye verilen ceza haksız. Yakın tarihte para cezaları verildi, burada Icardi’ye ceza verildi. Yedi düvele karşı mücadele ediyoruz derken, bahsettiğimiz şey bu. Kimse merak etmesin, Galatasaray bu mücadeleden galip çıkacak. Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz savaş gibi… Galatasaray camiasıyla bütünleşmek zorundadır.”

“Taraftarlara itidal tavsiye ediyorum”

“Biz gerçeklerle uğraşıyoruz, gerçeklerle hareket ediyoruz. Rakiplerimizin gerçek dışı söylemlerine ve Galatasaray’ı yıpratma çabalarına nezaketimiz çerçevesinde cevap veriyoruz. Bu demek değildir ki bunu sürekli devam ettireceğiz. Bir konuda dikkatli olmamız lazım, bugün toplumu gerecek ve düşman edecek bir dil kullanmak son derece sakıncalı. Söylemlere benzer şekilde cevap vermenin tahmin edilmesi güç olaylara neden olacağı endişemiz var. Galatasaray taraftarlarına itidal tavsiye ediyorum. Diğer taraftarlara da.”

“Hacıvat & Karagöz gibi oyun oynuyorlar”

“Hacıvat & Karagöz gibi bir oyun sergileniyor. Aynı manada, gerçek dışı, Galatasaray’a yakıştırılmayacak konularda söylüyorlar söylüyorlar aşağı iniyorlar. Biz benzer şekillerde söyleyemez miyiz? Elbette. Bir tuzağa düşmemek lazım. Bize bu söylemleri gönderen rakip takımın başkanının bir proje olduğunu söylemiştim. Bu hüviyeti sürdürüyorlar. Cinayet mahaline evvela katil gelir. Bunu yorumlamanız lazım. Kimseyi itham etmek istemiyorum, Google’a girdiğinizde ananas deyin, tesbih deyin, şike deyin, halı sahada dostluk maçları deyin. Sanki bunları ben yapmamışım gibi Hacıvat & Karagöz gibi oyun oynuyorlar. Bir abi tavsiyesi, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez.”

“Rakibimiz bir konuyu gözden kaçırmaya çalışıyor. Galatasaray’ın bütün yaptıklarıyla Galatasaray taraftarlarından çok Fenerbahçe yönetimi ilgileniyor. Bizle ilgili haberleri gerek troll hesaplardan gerek kendi hesaplarından bu derece gündeme getirmelerinin tek sebebi var, o da geçen hafta sonu oynadıkları Kasımpaşa maçı. Galatasaray bir koalisyona karşı savaşıyor. O koalisyonun etkilerini orada gördük. Koalisyonun içinde Galatasaray haricindeki futbol bileşenlerinin birçoğu var. Dolayısıyla bunu orada yaşanan rezilliği unutturabilmek için Galatasaray ile ilgili konular gündeme getirilerek gündem değiştirme çabasından başka bir şey değil.”
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x