Mustafa Sarıgül’den İmamoğlu’na: Ben tenekeden tayyare değilim

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sitem etti. Sarıgül, belediye başkan adaylarının belirlenmesi sürecinde görüşünün alınmadığını söyledi.

CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına katılan Sarıgül, İmamoğlu’ndan davet almadığını belirterek, “Yeni yönetimden siyasi nezaket beklerdim’ dedi.

Sarıgül şöyle konuştu;

“İstanbul’da 2014 seçimlerinde HDP, Saadet desteği yoktu. Bu gördüğün kardeşin 41 oy aldı. Kadir Topbaş gibi çok değerli bir isim vardı ona rağmen bu oyu aldım. İmamoğlu kampanyasına davet ederse katılırım, çalışırım onun için. İmamoğlu’ndan davet almadım. Lansman toplantısına çağrılmadım. Çağrılmadığım yere gitmem. Kimse kusura bakmasın Mustafa Sarıgül tenekeden tayyare değil. Çağrılmadığım yere gitmem. Bana kampanya için davet gelirse seve seve katılırım.”

‘ÖNERİMİZ ALINMADI’

“Yeni yönetimden demokratik nezaket beklerdim. Demokratik nezaket şu, Vekillerin görüşünü almak. Önerimiz alınmadı aday belirlemede. Partim kimi aday gösterirse o çalışmaları yerine getiririm. Parti yöneticisi duvarcı ustası olmalı. Siyasi nezaketi elden bırakmamalı. Ustanın taşları ziyan etmemesi lazım. Kılıçdaroğlu’na sorulmalıydı, öneriniz, arzunuz var mı diye.”

İliç’teki maden faciasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarıgül, TBMM’deki araştırma komisyonu için, “Komisyon siyaset üstü olacak. Birlikteliğimizi göstereceğiz. Olayın üzerine gideceğiz. Bu bizim için son derece değerlidir” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x